2 - ročný študijný odbor - Nadstavbové štúdium

Študijný odbor : 6403 L 00 podnikanie v remeslách a službách

Podnikanie v službách poskytuje úplné stredné odborné vzdelanie so zameraním na drobné a stredné podnikanie v službách.

Umožňuje žiakom, ktorí úspešne absolvovali trojročný učebný odbor v oblasti služieb, získať vyššiu odbornú kvalifikovanosť a tak zvládnuť náročné úlohy zvyšovania úrovne a kvality poskytovania služieb a konkurencieschopnosť podnikania.

Príprava v školskom vzdelávacom programe Podnikanie v službách v študijnom odbore 6403 L 00 podnikanie v remeslách a službách zahŕňa teoretickú a praktickú prípravu. Okrem toho žiaci absolvujú v každom ročníku  súvislú týždennú prax.

Predpokladom pre prijatie do študijného odboru je úspešné absolvovanie učebného odboru so zameraním na služby, zohľadňuje sa záujem uchádzačov o štúdium a výsledky prijímacieho konania.

Cieľom študijného odboru podnikanie v službách je poskytnúť úplné stredné odborné vzdelanie v jeho celej komplexnosti v odbore podnikanie. Absolventi majú teoretické a praktické vedomosti v celej šírke podnikateľskej problematiky. Tieto ciele sa dosiahnu úspešným zvládnutím učebnej látky vo všetkých povinných a voliteľných premetoch. Stratégia výučby školy vytvára priestor pre rozvoj nielen odborných, ale aj všeobecných a kľúčových kompetencií.

Všeobecnovzdelávacie predmety vyzbroja žiakov vedomosťami, ktoré sú nevyhnutné pre činnosť človeka so širokým rozhľadom, dajú im schopnosť inteligentnej komunikácie nielen vo vyučovacom jazyku, ale aj v slovenskom jazyku a orientácie v svetových dejinách, kultúre a v otázkach podnikateľskej etiky.

Povinné odborné predmety dajú široký teoretický a praktický základ v oblasti chápania a uplatňovania ekonomických javov a trendov v podmienkach voľného trhu aj v problematike všetkých zložiek podnikania v podmienkach ostrej konkurencie.

Praktická forma prípravy je založená na cvičeniach, práci v cvičnej firme a odbornej praxi vo vybraných firmách.

Po absolvovaní umožňuje ďalšie štúdium na vysokých školách a univerzitách, alebo prevádzkovať malé a stredné podniky v rôznych odvetviach národného hospodárstva.