Deň sme začali budíkom o 8:00. Vstávalo sa mi veľmi ťažko, keďže sme celý včerajšok precestovali. Oddych sme potrebovali ako soľ. Raňajkovali sme v hotelovej jedálni pripomínajúcej malú, ale veľmi bohato vyzerajúcu reštauráciu. Na švédskych stoloch sme našli aj niečo slovenské. Slanina, šunka, syr... Malé chrumkavé croasanty boli asi najlepšie zo všetkého.
Po chutných raňajkách veľmi potešila výstava starých áut, ktorá sa konala pred hotelom. Veterány ale aj legendy ako mustang či corvetta nechýbali. V okolí hotela sa nachádza park s rôznymi prístrojmi na cvičenie a hrazdy pre workout.
O pár metrov ďalej nás vítal výhľad na Atlantický oceán. Nechýbal ani pekný prístav plný lodí. Po návrate do hotela sme spoznali naše milé a šarmantné spolubývajúce z Poľska - Nicol a Nathaliu. Spolu s nimi sme sa vybrali na miesto stretnutia za parkoviskom, kde sme sa dohodli na ďalšom programe. Po dohode sme sa vybrali k lodi. Cesta k lodi viedla pozdĺž oceána a prístavu. Najviac ma fascinovali domy, ktoré robia Portugalsko veľmi krásnym. Boli tam aj stánky, kde si človek mohol niečo kúpiť. Celé prostredie dotvárali pekné palmy. Prišli sme k lodi, počkali a nasadli. Nasledovala plavba loďou až k ďalšiemu prístavu. Z prístavu sme prešli asi 300 metrov k malému kostolíku, kde každý z nás dostal od portugalskej učiteľky vizitku, na ktorej bolo meno a krajina, odkiaľ pochádzame.
Pobrali sme sa ďalej. Cez kvázi chudobnejšiu štvrť Portugalska a drevenú cestu sme prišli až k Atlantickému oceánu. Prechod cez štvrť bol neopísateľný zážitok. Malebné malé domčeky a záhradky domov nám dali pocítiť, že tu žijú ľudia v ozajstnom priateľstve. Nad vchodmi do domov mali obraz Panny Márie, čo na mňa osobne pôsobilo silným, ale dobrým dojmom. Pokračovali sme a videli školu a škôlku. Naše kroky ďalej smerovali po drevenej ceste až k samotnej pláži. Moje pocity, keď som po prvýkrát na vlastné oči videl more a moje nohy kráčajúce po piesku a morskej vode, boli nádherné. Po pláži sme sa dostali až k majáku a v malej príjemnej reštaurácii sme sa najedli a osviežili. Nasledoval výstup hore na maják, plavba loďou a... späť na breh. Cestou sme sedeli pri dievčatách z Portugalska a ich učiteľke. Túto cestu si budem do konca života pamätať. Užili sme si veľa zábavy, učili nás portugalsky a my ich slovensky.
Po plavbe späť nasledoval freetime. Išli sme s dievčatami na zmrzlinu a kecali až do ich odchodu domov. Užívali sme si každý moment dňa naplno. Fotky, vtipy, historky a mnoho iného sprevádzali našu konverzáciu. Prial by som všetkým rozprávať sa s takýmito ľuďmi. Sú úžasní. Deň sme zakončili večerou a presunom do hotela.
Branislav Vojtko, 3.A
Spojená škola v Sabinove privítala 8. 4. 2016 všetkých víťazov školského kola SOČ Prešovského kraja na Krajskom kole tejto súťaže.
Veľmi zaujímavé práce v odbore 14 - Tvorba učebných pomôcok, didaktické technológie prezentovalo až 20 súťažiacich.
Obsahové zameranie prác bolo v prevažnej časti tvorené technickými a elektrotechnickými témami. V tak silnej konkurencii sa Miroslav Tarabčák z 3. A umiestnil na hodnotnom 3. mieste s prácou Matematika pre život - spoločenská hra ako didaktická pomôcka.
Prvé dve priečky obsadili študenti z elektrotechnickej a technickej školy s prácami Robot sledujúci čiaru a Križovatka riadená mikropočítačom.
K tomuto úspechu srdečne blahoželáme.
V dňoch 31. marca - 1. apríla sa časť triedy 2.A, dvaja žiaci 1.A, pán učiteľ Kecer a pán učiteľ Kopčák zúčastnili prostredníctvom projektu Erasmus + „Can you tell me the way to...“ miestnej mobility v Bardejove.
Hneď, ako sme pricestovali do Bardejova, zvítali sme sa s veľmi milou pani sprievodkyňou a jej manželom. Naše prvé kroky viedli do Zborova. Odtiaľ sme pomaličky šliapali hore lesom k Zborovskému hradu a obdivovali sme krásy lesa. Keď bol vytúžený cieľ na dosah ruky, všetci sme boli nadšení. Videli sme vstupnú bránu do hradu, do ktorej sme vstúpili. Hrad bol z polovice zrútený, no aj tak mu z krásy neubudlo. Vyšli sme na najvyšší bod hradu, kde sme sa kochali nádherným výhľadom. Pani sprievodkyňa nám rozprávala históriu tohto krásneho hradu. Z nej sme sa dozvedeli, že prvé zmienky o tomto hrade pochádzajú z čias vlády Bella IV. Z éry budovania hradov po tatárskych nájazdoch. Po výklade a sprievode sme šli do Bardejovských Kúpeľov, kde sa niekedy v dávnej minulosti obchodovalo s liečivou vodou. Dnes sa toto miesto využíva ako rekreačné stredisko, kde si môžete zakúpiť chutné oblátky alebo sa napiť liečivej vody. Potom sme sa šli naobedovať. Po chutnom obede sme sa vybrali na prehliadku hlavného bardejovského námestia, kde sa nachádza Bazilika sv. Egídia z 13. storočia, Mestská radnica postavená v gotickom štýle a okolo celého námestia dómy, ktoré sú dnes využité ako obchody a reštaurácie. Po prehliadke mesta sme sa pobrali ubytovať do Hotela Bardejov. Tam sme sa usadili a oddýchli po náročnom dni. No to nebolo všetko. Učitelia nás večer rozdelili do menších skupiniek a zadali nám veľmi zaujímavé a zábavné úlohy. Opäť sme šli na bardejovské námestie a splnili ich. V noci úplne vyšťavení sme sa vrátili do hotela a šli sme spať.
Na druhý deň ráno sme hneď po raňajkách vyrazili do dedinky s názvom Lenartov. Stretli sme sa s ďalším sprievodcom a starším pánom, ktorý nám porozprával históriu dedinky. Bola založená v roku 1543. Vybrali sme sa na 5 kilometrovú túru k Lenartovej výhľadni a Kráľovej studni, z ktorej sme si mohli nabrať vodu a napiť sa. Samozrejme, ani tam nechýbal nádherný výhľad. Keď sme vyšli na turistickú výhľadňu, prebehol mi mráz po chrbte. Videli sme celé slovenské ale aj poľské okolie, keďže len 50 m od nás bola hranica do Poľska. Po veľmi náročnej túre sme sa všetci tešili na obed, a po ňom naše kroky viedli na posledné miesto Hervartov, kde sme navštívili firmu J a L & Š, s.r.o., ktorá sa zaoberala výrobou dreveného šindľa. Boli sme v dielni, kde nám ukázali postup výroby. A von pred dielňou sme videli výsledky - malé repliky drevených kostolíkov.
A ako k poslednému miestu naše kroky viedli ku Kostolu sv. Františka z Assisi, ktorý pochádza z 15. storočia. Je to veľmi krásny malý drevený kostolík s obdivuhodnými maľbami. V roku 2008 bol zapísaný do zoznamu Svetového dedičstva UNESCO. Dodnes sa tam konajú omše, krsty a obrady. Navštevujú ho turisti z rôznych krajín sveta.
Po takejto úžasnej exkurzii som neverila, že bol čas ísť domov. Veľa som si z toho zobrala a veľmi som si to užila. Ďakujem škole, že mi umožnila zúčastniť sa tohto projektu a dúfam, že sa zúčastním aj ďalších projektov.
Martina Lechmanová 2.A
V dňoch 26. 3. – 17. 4. 2016 sa naši druháci študijného odboru škola podnikania zúčastňujú v rámci programu Erasmus+ odbornej stáže v talianskom Miláne.
Okrem pracovných činností, kde sa zdokonaľujú vo svojom odbore, budú spoznávať kultúrny a spoločenský život tohto nádherného mesta.
Vestibul SSOŠ v Giraltovciach sa popoludní 10. marca 2016 zaplnil učiteľmi a študentmi odborov škola podnikania, hostinský. Všetci so záujmom očakávali dlhšie avizovanú, v poradí už druhú besedu s bývalými absolventmi školy.
Naše pozvanie prijali
PhDr. Tatiana Majerová, rod. Zajacová, PhD. – učiteľskú prax začínala na Prešovskej univerzite, katedre pedagogiky, v súčasnosti pracuje ako učiteľka v Základnej škole v Giraltovciach,
Mgr. Martin Čengeri – v súčasnosti interný doktorand, 2. ročník na Prešovskej univerzite. Je absolventom odboru filozofia na Filozofickej fakulte Prešovskej univerzity v Prešove,
Michal Mičko – v súčasnosti podnikateľ, živnostník v oblasti maloobchodu, sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu v Hermanovciach nad Topľou.
Aj táto beseda priniesla veľa zaujímavých informácií, niekedy až humorne podaných spomienok na študentské časy strávené v našej škole, ktoré nám vyčarili úsmev na tvári a príjemne pobavili. Odpovede našich hostí sme počúvali veľmi pozorne. Moderátor Braňo /3.A/ sa „dotieravo“ vypytoval a hostia na slovo veru neboli skúpi, čo nás veľmi tešilo. Rozprávali o sebe, o svojej práci, úspechoch, ale aj prekážkach, ktoré potrebovali zdolať na svojej doterajšej ceste.
Veríme, že aj táto beseda bude pre mnohých našich žiakov motiváciou pri ich štúdiu a možno aj „odrazovým mostíkom“ do budúcna pri práci na sebe.
Viac fotiek nájdeš v galérii.
Na základe výsledkov výskumu realizovaného na konci roka 2015 v rámci projektu Odborné vzdelávanie a príprava pre trh práce bol vytvorený rebríček najlepších stredných odborných škôl podľa krajov.
V Prešovskom kraji obsadila prvé miesto Súkromná stredná odborná škola na Dukelskej ulici v Giraltovciach, ktorá získala 61,3 %. Viac informácií si môžete prečítať na stránke www.tvnoviny.sk.
Podrobnejší prehľad výsledkov najlepších škôl v hodnotených oblastiach: Vysledky_hodnotenia_skol.ppt
2. 3. 2016 sa konal vo Svidníku XII. ročník Medzinárodnej prehliadky cvičných firiem a študentských spoločností.
Našu školu reprezentovala fiktívna cvičná firma Wallpapers,s.r.o. Činnosť firmy prezentovali žiaci III.A triedy – Ján Suchanič, Miroslav Tarabčák, Erik Partila a Branislav Vojtko.
Pred odbornou porotou a návštevníkmi podujatia predstavili študenti predmet podnikania – návrhy a výrobu tapiet. Ich úsilie bolo odmenené diplomom a vecnými cenami za umiestnenie sa v bronzovom pásme.
Zaujímavé práce, výborná atmosféra, prísna komisia a milí hostia – to všetko dotváralo školské kolo SOČ.
Zúčastnilo sa ho 10 žiakov so siedmimi prácami v troch odboroch.
Práce hodnotila komisia v zložení: PaedDr. Martin Koššala, MBA, Mgr. Andrea Kytíková a Ing. Monika Hlavinková.
Víťazom školského kola SOČ sa stal Miroslav Tarabčák/3.A s prácou Matematika pre život.
Na 2. mieste skončil Ján Suchanič/3.A, ktorý predstavil komisii Pracovný zošit ako učebnú pomôcku.
3. miesto získal Michal Baran/4.A, ktorý prezentoval podnikateľský plán.
Blahoželáme.
Viac fotiek nájdeš v galérii.
Zaujímavé zážitky priniesla návšteva Likavského hradu. Najprv sprievodca, ktorý vraj sprevádza hostí hradu už 300 rokov a potom hotové muky. Doslova. Trýznenie na dereši palicou, mliaždenie prstov na rukách... Našťastie sme stredovekú mučiareň vyskúšali len akože. Ďalšia z ciest projektu Can you tell me the way to... sa teda začala skvelo. V nohách máme nachodené kilometre a v hlavách nové dojmy. Zajtra nás čaká rodný dom Andreja Hlinku v Černovej, Vlkolínec, Hrabovo a podľa predpovede pekné počasie. Pozdravujeme všetkých v škole.
Mgr. A. Kalafová, Mgr. M. Škutka, Ivana Partilová, Nikoleta Šarudyová, Kristína Jurčišinová, Andrea Kitková, Šimon Nazarej, Matúš Lelák, Martin Hudák a Jozef Vadoc.
Viac fotiek nájdeš v galérii.
Okná SSOŠ Giraltovce svietili v piatok 5. 2. 2016 dlho do noci. Zvyčajné víkendové nahradil nezvyčajný ruch. Školský internát obsadili skupinky veselých deviatakov. Presnejšie 61 žiakov zo šiestich základných škôl – ZŠ Okrúhle, ZŠ Marhaň, ZŠ Kapušany, ZŠ Kračúnovce, ZŠ Giraltovce a SZŠ Giraltovce prišlo na dvojdňové sústredenie Noc s deviatakmi.
Popoludňajšie piatkové aktivity boli rôznorodé – kvíz o zaujímavostiach Slovenska, tímová matematická hra MATBOJ, spoznávanie charakterových vlastností pomocou poznatkov z grafológie, návšteva fiktívnej banky a zmenárne, výroba darčekových predmetov...
Svojím rozprávaním oživili program v podvečerných hodinách bývalí absolventi školy Bc. A. Haleková, Ing. J. Kaňuščák, Ing. M. Paľa, Mgr. P. Šebeš. Večerná diskotéka utužila vzťahy a vytvorila nové priateľstvá. Nočné rozhovory nemali konca...
V sobotu čakal deviatakov volejbalový a futbalový turnaj. Program skončil spoločným obedom.
Veríme, že deviatakom sa u nás páčilo. A ďakujeme všetkým pracovníkom školy a študentom, ktorí sa do prípravy zapojili.
Viac fotiek nájdeš v galérii.
V piatok, 22.januára našu školu poctil svojou návštevou Ing. Jozef Húska CSc., ktorý k nám prišiel zo Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre. Doc. Húska, známy ako predseda združenia Magna Via, mal pre nás pripravenú prednášku, počas ktorej nás informoval o historickej ceste Magna Via. Predstavil nám štáty, cez ktoré prechádza táto historická cesta, a nielen ona, ale aj ostatné cesty Unesca.
Rozprával nám aj o známej ,,Road 66“, ktorá začína v Chicagu a končí v Los Angeles. Magna Via bola dôležitá cesta, ktorá viedla cez dnešné Rakúsko, Slovensko, Maďarsko, Rumunsko a Ukrajinu. Na hlavných trasách sa budovali poštové stanice poskytujúce servis pre cestujúcich.
Rozprávanie pána docenta bolo veľmi zaujímavé a poučné, všetci sme každé jeho slovo hltali so zatajeným dychom. Bola to príjemná zmena oproti bežnému vyučovaniu a dozvedeli sme sa kopec zaujímavých informácií.
Adriána Kokolíková, 1.A
Poznávanie krás prírody, radosť z harmonického pohybu, pre lyžovanie takého typického, prekonávanie prvotných ťažkostí, ... – to všetko zažívajú študenti druhého ročníka školy podnikania a odboru hostinský, pretože v dňoch 18. - 22.1.2016 absolvujú lyžiarsky kurz v Tatranskej Lomnici.
Popri praktickým a teoretickým poznatkom z lyžovania získavajú vzťah k prírode, návyky na aktívne a bezpečné využívanie horského prostredia na svoju relaxáciu.
Viac fotiek nájdeš v galérii.
Dňa 14.1.2016 sa v priestoroch bardejovskej Hotelovej akadémie konalo obvodové kolo Olympiády z anglického jazyka. V kategórii, do ktorej bol zaradený žiak našej školy, Patrik Timko z 1.A, súťažilo 13 súťažiacich. Patrik v ťažkom konkurenčnom boji proti gymnazistom a žiakom obchodných akadémií zo 4 okresov, obsadil slušné 4. miesto.
Srdečne blahoželáme a želáme ešte veľa úspechov!
Presne taký bol Deň otvorených dverí v SSOŠ Giraltovce. V priebehu dňa navštívili školu učitelia, ôsmaci a deviataci základných škôl z Giraltoviec, Hanušoviec nad Topľou, Kračúnoviec, Lomného, Okrúhleho, Marhane, Stropkova, Kolboviec a SZŠ Giraltovce.
Učitelia a majsterky odborného výcviku spolu so študentmi pripravili pre hostí pestrý program. Študenti odboru hostinský ponúkali flambované ovocie, kokteily, zeleninové šaláty i vianočné pečivo. Vestibul školy zdobili slávnostné tabule rôznych farieb. Posedieť ste si mohli pri chutnom čaji. Ak sa vám zapáčili cifrované jabĺčka, mohli ste si vyskúšať ich prípravu. Lákavé chute a vône dopĺňala v odborných učebniach školy podnikania atmosféra modernej vzdelávacej inštitúcie - prezentácia medzinárodných projektov, zahraničnej stáže pre študentov, možnosti praxe v cudzine, zaujímavé aktivity na tabletoch, prehliadka cvičných firiem... A k tomu milé stretnutia, priateľské rozhovory žiakov i učiteľov.
Na príprave sa podieľali mnohí, hlavné slovo počas dňa však mali študenti školy. Vítali žiakov základných škôl, sprevádzali ich, pripravovali prezentácie, viedli diskusie, prestavovali svoju prácu, obsluhovali, pripravovali pohostenie. Práve im patrí poďakovanie za úspešný DOD 2015.
Viac fotiek nájdeš v galérii.
Na Súkromnej strednej odbornej škole v Giraltovciach sa dňa 10. decembra 2015, teda presne na Medzinárodný deň ľudských práv, konalo školské kolo Olympiády ľudských práv. Táto olympiáda je najprestížnejšou celoštátnou súťažou študentov gymnázií a stredných odborných škôl v oblasti presadzovania ľudských práv a budovania právneho vedomia mladých ľudí.
Vyhlasovateľom tejto súťaže je Ministerstvo školstva SR, hlavným organizátorom je OZ OLYMP a odborným garantom je prof. PhDr. Miroslav Kusý, PhD., politológ a vedúci katedry UNESCO pri FiF UK v Bratislave.
Na našej škole sa školského kola zúčastnilo celkovo 21 žiakov, ktorí mali za úlohu vyriešiť test a napísať krátku úvahu na tému ľudská dôstojnosť. Táto téma je hlavnou témou XVIII. kola OĽP.
Víťazmi sa stali Soňa Nováková z 2.A a Damián Sabol z 3.A triedy. Soňa postupuje na krajské kolo OĽP, ktoré sa bude konať 4. februára 2016 na OA v Prešove.
Mgr. Martin Škutka
Práve sme sa vrátili z krásnej túry. Prešli sme turistický chodník od Sivej Brady po Žehru a videli pamiatky, ktoré sú nielen slovenským, ale aj svetovým kultúrnym dedičstvom. Navštívili sme Spišskú Kapitulu, zastavili sme sa pri kaplnkách Spišského Jeruzalema, okolo hradieb Spišského hradu sme sa dostali ku gotickému kostolu v Žehre. Penzión v Spišskom Podhradí s drevom v krbe bol naším cieľom. Je nám tu fajn. Zajtra nás čaká spracovanie turistickej trasy, chutný obed a cesta domov.
Ďalšia cesta projektu Erasmus+ Can you tell me way to... sa pomaly končí. Prešli sme kúsok kráľovskej poštovej cesty, zopár kilometrov gotickej cesty a spoznali históriu baníctva na Spiši.
Mgr. A. Kalafová, Ing. J. Kecer, S. Nováková, M. Krajňáková, A. Harčaríková, K. Michliková, M. Hudačková, K. Vargová, B. Vojtko, M. Mihok, J. Vadoc, P. Timko
Viac fotiek nájdeš v galérii.
V dňoh 4.- 6. decembra sa na pôde Súkromnej strednej odbornej školy uskutočnilo stretnutie žiakov z chorvátskej a našej školy. Naši noví priatelia pricestovali zo strednej školy v mestečku Dalj s názvom DALYA.
Prvý deň začal prezentáciou školy našich chorvátskych partnerov. Najväčším úspechom ich školy bol úspech z roku 2009, kedy dostali medzinárodnú cenu za najlepšie jahodové víno, ktoré si sami vyrábajú z vlastnoručne vypestovaných jahôd. Chorvátska učiteľka rozprávala aj o projektoch, do ktorých bola ich škola zapojená. Podobne ako na našej škole aj ich žiaci a učitelia navštívili vďaka projektom už množstvo krajín. Po prezentácií nasledovalo krátke video (8-10 min) o ich škole. Ako sa žiaci učia, čo sa učia, zábery z hodín a praktických vyučovaní. Mohli sme vidieť aké majú ovocné sady, kde pestujú jahody a mnohé iné ovocie. Na videu boli aj vyjadrenia riaditeľa, pedagógov a žiakov. Veľmi sa mi páčili zábery a spracovanie videa, keďže sa vo voľnom čase taktiež sem tam venujem video tvorbe, dokážem takéto veci oceniť. Po prezentácii nasledovali rôzne zoznamovacie aktivity na prelomenie ľadov a ľahšie vzájomné zoznamovanie sa.
Neskôr sme šli do mesta ukázať chorvátskym študentom mestečko Giraltovce. Nebolo toho síce veľa, ale predsa sme sa dobre prešli a spoznali sa navzájom. Bolo nám skutočne fajn a veľmi dobre sme sa bavili. Stále bolo o čom rozprávať, stále niekto nadhodil nejaký žart, takže nám bolo veselo. Potom sme sa s mojou skupinkou presunuli do reštaurácie Pizza Chlista, kde sme mali večeru. Večera bola fakt vynikajúca. Po večeri sme sa presunuli do školy kde sme mali „hunt“. V skupinkách sme s tabletmi lietali kade tade a plnili sme úlohy, bola to zábava. Stavanie pyramíd z tiel, spievanie piesne, fotenie človeka mladšieho ako 30 rokov, fotka s cudzím učiteľom, objímanie cudzieho človeka, fotky v pyžamách, videa hádok, fotky v dopravných prostriedkoch, fotenie QR kódov, hľadanie GPS stôp ba dokonca tancovanie gangnam stylu, toto všetko bolo obsahom nášho „huntu“. Po úspešnom ukončení všetkých úloh v časovom limite, sme si pozreli výsledky skupín a urobili sme rekapituláciu s vyhlásením víťaza v učebni číslo 32, moja skupina vyhrala.
Druhý deň mali Chorvátski študenti exkurziu v Prešove. Po nej nasledovali ďalšie workshopy. Predmetom jedneho z nich bolo napríklad vymyslieť si vlastnú firmu, ktorá by mala sídlo v danej škole. Mali sme vymyslieť: logo, slogan, popísať mision – čo bolo zámer a predmet nášho podnikania, vision – čo bola vízia nášho podniku v budúcnosti. Učitelia náš kontrolovali a korigovali počas tvorby. Po uplynutí časového limitu sme každá skupina prezentovali svoj podnik pred všetkými. Cítil som, že tento workshop bol zameraný na prácu v tíme a o rozvíjaní tímového ducha. Všetko ide ľahšie, ak máte pri sebe ľudí, ktorí majú v sebe tímového ducha a kreatívne myslenie.
Po workshopoch sme sa presunuli na večeru a potom sme sa vrátili do budovy školského internátu, kde bola diskotéka.
Toto bol môj prvý projekt z angličtiny. Veľmi mi pomohol, čo sa týka jazyka a nabral som veľa skúseností. Užil som si ho naplno spolu s workshopmi a veľmi ma motivoval zlepšovať sa. Mám pamiatku na celý život, neostáva mi nič iné iba povedať: ,,Ďakujem všetkým pedagógom a študentom, ktorí tam boli.“
Branislav Vojtko, 3.A
Dňa 8. decembra 2015 môžte navštíviť a ochutnať z našich výrobkov.
Bude duel odborov: hostinský - kuchár v pečení vianočného pečiva. Kde? V školskej jedálni v učebniach stolovania a technológie v čase od 9.00 do 13.00 hod.
Tešíme sa na Vašu účasť....
Okresného kola vo futbale žiakov SŠ sa zúčastnilo 8 družstiev, ktoré boli rozdelené do dvoch skupín po štyri družstvá. V našej skupine sme mali za súperov stredné školy zo Svidníka - Cirkevnú strednú zdravotnícku školu, Strednú priemyselnú školu a Spojenú školu.
Výsledky v skupine nám zabezpečili postup do finále:
SSOŠ - CSZŠ Svidník 2:1, SSOŠ - Spojená škola Svidník 2:0, SSOŠ - SPŠ 2:2.
Vo finále sme bojovali so Strednou odbornou školou technickou Svidník. Naši chlapci - Richard Maťaš, F. J. Schvarz, František Šebeš, Adam Eliáš, Matúš Mihok, Branislav Vojtko, N. Sivák a Martin Bolvan - bojovali, ale šťastie prialo súperovi. Prehrali sme o jeden gól. Škoda.
Obsadili sme tak konečné 2. miesto!
Tretí novembrový týždeň je Európskym týždňom boja proti drogám, vyhláseným z iniciatívy Európskej únie. Prvýkrát bol tento Európsky týždeň boja proti drogám vyhlásený v roku 1998. Začal sa v Grécku a pokračoval vo všetkých 15 členských štátoch. Neskôr sa stalo nepísanou tradíciou, že v jesenných mesiacoch – osobitne v novembri sa viac ako inokedy organizujú alebo zviditeľňujú pre verejnosť aktivity, ktoré v konečnom dôsledku napomáhajú k znižovaniu dopytu po drogách.
Milí študenti, venujte chvíľu zdravému životnému štýlu a zapojte sa do školských aktivít:
3 – členné družstvá z tried: 1.A, 2.A, 3.A, 4.A, 3.C, 1.E + 1 žiak z triedy - porota
19.11.2015 – 6. vyučovacia hodina (Mgr. Semánová)
18. 11. 2015
Besedy o drogách s Mgr. J. Ducárovou pracovníčkou CPPPSvidník- 19. 11. 2015 – 1.A, 2.A
Návrh termínov a tried: štvrtok 19.11.2015
2. hodina - 1. A - č.m. 31 18 žiakov
3. hodina - 2. A - č.m. 31 23 žiakov
Ostatné triedy - v termíne – podľa dohody s Mgr. J. Ducárovou
Mgr. Helena Semánová, koordinátorka protidrogovej prevencie